Przyklejanie fototapet – instrukcja

przyklejanie fototapety na ścianę

Fototapeta jest produktem, z pomocą którego można szybko i w bardzo prosty sposób odmienić wygląd wnętrza. Będzie świetnie wyglądać zarówno w sypialni, jak i salonie, a gdy zostanie wykonana z wysoce odpornych materiałów, to można ją umieścić w kuchni i łazience. Jej przyklejenie nie jest niczym trudnym, jednak by uzyskać zadowalający efekt, trzeba wiedzieć jak to zrobić. Dlatego tez postanowiłam przygotować instrukcję, którą znajdziecie poniżej.

Instrukcja przyklejania fototapety

  1. Sprawdź, czy dostarczono Ci wszystkie elementy (bryty) fototapety i czy nie posiadają one żadnych deformacji, odbarwień oraz czy do siebie pasują, tworząc spójną całość.
  2. Rozpakuj wydruki, poluzuj zwoje i ustaw każdą z tub w pionie. Pozostaw je w ten sposób na dwa dni, żeby zapach farby całkiem zniknął.
  3. Montaż najlepiej przeprowadzić we dwójkę. Z reguły do zestawu dołączony jest klej, a jeśli go nie ma trzeba kupić i przygotować go według wskazań na opakowaniu.
  4. Na ścianie, na której ma się znaleźć fototapeta rysujemy pionową kreskę, przy której musi się znaleźć jej jedna krawędź. Dzięki temu przykleimy ją prosto i równo, a montowanie kolejnych fragmentów fototapety stanie się dziecinnie proste.
  5. Rozpocznij klejenie brytów od okna i przyklejaj je na zakładkę (większość producentów je robi).
  6. Nakładaj klej szerokim pędzlem na te bryty, które zamierzasz przykleić i odczekaj ok. 1,5 minuty, aby dobrze namokły.
  7. W żadnym wypadku nie składaj brytów, tylko od razu zacznij je przyklejać do ściany. Nie czekaj też zbyt długo, bo po pewnym czasie zaczną się kurczyć i wtedy równe przyklejenie wszystkich elementów fototapety stanie się niemożliwe.
  8. Dociśnij fototapetę do ściany wałkiem, żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Natomiast nadmiar kleju, który wypłynął spod spodniej części fototapety powinieneś usunąć zwilżoną ściereczką bądź gąbką. I gotowe!

przyklejanie fototapety na ścianę